Jedno od stručnih predavanja ovogodišnjeg Festivala uključuje i predavanje rektora sveučilišta u Firenci Dr.sc. Luigi Deia.

Predavanje “Primo Levi: kemija, književnost i sjećanje” održat će se 13. 4. u 10 sati, u zagrebačkom kinu Tuškanac i odvijat će se na engleskom jeziku.

Ovaj cijenjeni profesor fizikalne kemije te rektor Sveučilišta u Firenci, koji se među ostalim bavi i popularizacijom znanosti te odnosom između znanosti i književnosti, umjetnosti i glazbe, na ovogodišnjem Festivalu tolerancije će govoriti o Primi Leviju, talijanskom Židovu, kemičaru i piscu koji je preživio holokaust. Dr.sc. Luigi Dei će kroz svoje predavanje ponuditi znanstveni pogled na jednu od priča iz Levijeve knjige “The Periodic Table” te će braniti svoju tezu o povezanosti kemije i književnosti.

Bila bi nam izuzetna čast ukoliko biste Vi bili u moućnosti doći na predavanje Dr.sc. Luigi Deia, te Vas ljubazno molimo da pozovete student zagrebačkog sveučilišta na ovo izuzetno predavanje.

Repozitorij je prazan